language

ورود به سیستم

بازیابی کلمه عبور

بازگشت

خبر جدید

چهارمین جلسه کنگره تاریخ معماری و شهرسازی استان بوشهربرگزار شد

به منظور بررسی روند اجرای کنگره تاریخ معماری و شهرسازی با حضور مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری ، معاون میراث فرهنگی، دبیر علمی و اجرایی کنگره و جمعی از اساتیددانشگاه معماری برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر ناصر امیرزاده گفت : تاریخ .معماری ما می تواند ظرفیت خوبی باشد برای شهرسازی های مدرن .

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر افزود : باید زبان مشترک را یافت و از قابلیت های موجود برای گسترش گردشگری استفاده نمود.امیرزاده همچنین افزود : تفاوت هایی که در حوزه معماری،شهرسازی ،میراث ناملموس و سایر ویژگی های این استان است می تواند زمینه ساز یک برندرا برای این استان در حوزه های میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری ایجاد نماید .

در ادامه جلسه دبیر علمی کنگره گفت :ما ضمن برسی تمام چالش های موجود باید پنل های کنگره را مطابق با جامعه هدف به انجام برسانیم .

دکتر دولابی در ادامه گفت : در جلسه آتی موضوع پنل ها ،ریس و سخنرانان آنها مشخص خواهد شد و با در نظر گرفتن تنوع موضوع باید جذابیت لازم را برای مخاطبان فراهم آورد .

در نهایت ضمن جمع آوری نقطه نظرات اعضای شرکت کننده در جلسه مقرر شد که اطلاع رسانی فراخوان شروع و از طریق ارسال پوستر چاپ شده به کلیه دستگاه های اجرایی مرتبط از طریق سایت ها نیز اطلاع رسانی انجام شود.